JOQ Albania
Home

Vuajtjet marrin fund/ Ky është produkti që s’lë asnjë njollë te rrobat e bardha
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 08/11/2019 19:10

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Larja e rrobave të bardha është një torturë e vërtete për këdo. Edhe lavatriçet më moderne të fundit lënë ndonjë njollë te rrobat e bardha.

Pothuajse është gati e pamundur që të mbahen rrobat e bardha të bardha si bora. Por për këtë ka një zgjidhje dhe për këtë e vetmja gjë që ju duhet janë 5 pilula aspirina.

Fillimisht vendosini aspirinat në një një legen me ujë të vakët dhe i lini deri sa ato të tretën. Më pas hidhni në legen rrobat e bardha me njolla dhe i lini ato për tetë orë rresht.

Pasi t’i keni lënë për tetë orë i lani rroat e bardha në lavartiçe. Ata që e kanë provuar kanë thënë se rezultati ka qenë surprizues, pasi rrobat e bardha ishin bërë xixë.