JOQ Albania
Home

Publikohen pamjet e ekzekutimit me 6 plumba të tifozit serb
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/11/2019 16:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ngjarja e rëndë e ndodhur para disa ditësh në Serbi, ku mbeti i vrarë një nga tifozët e Partizanit të Beogradit, i ka tronduitur të gjithë në këtë vend.

Ljubomir Markoviç, është ekzekutuar mbrëmjen e së premtes, pranë një shkolle në Beograd me 6 plumba në trup, me dy të fundit që i mori në kokë.

Në vendin ku ndodhi vrasja kishte shumë kamera sigurie, të cilat kanë kapur momentin e sulmit.

Tifozi i Partizanit të Beogradit ka qenë një njeri me precedentë penal dhe shumë i rrezikshëm, pasi në 2009-ën vrau një tifoz francez të Tuluzës.

Ja pamjet: