JOQ Albania
Home

I biri ka pësuar dëmtim gjatë lindjes, rrëqeth babai i vogëlushit 2-vjeçar: Edhe tre mijë euro na duhen, ju lutem na ndihmoni
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 01/11/2019 0:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pak ditë më parë, babai i një vogëlushi 2-vjeçar bëri një apel në redaksinë e JOQ Albania, ku kërkoi ndihmën e shqiptarëve për djalin e tij.

Arjan Luka tregoi se djali i tij, Dorjani, është dëmtuar gjatë lindjes dhe është prekur nga Sindroma West, e cila është një formë shumë e rrallë e epilepsisë e njohur ndryshe si "spazma infantile".

Ai theksoi se djali i tij nuk mund të flasë e as të qëndrojë dot në këmbë, si dhe as kokën e tij nuk mund ta mbajë dot.

Babai i vogëlushit do ta nisë drejt Francës për trajtim mjekësor të birin, për shkak se në spitalet e Shqipërisë nuk ka pasur asnjë përmirësim.

Mirëpo vetëm për ta futur në spital, i kanë kërkuar 10 mijë euro, por familja e tij nuk ka mundësi t’i përballojë këto shpenzime.

Mbrëmjen e sotme, Arjani ka apeluar sërish në redaksinë e JOQ Albania, ku shprehet se nevojiten edhe 3 mijë euro që të plotësohet shuma që i kanë kërkuar në spitalin e Lionit, për ta shtruar vogëlushin 2-vjeçar.

Ai kërkon dhe njëherë ndihmën e shqiptarëve, teksa thekson se shëndeti i djalit po përkeqësohet nga dita në ditë.

Babai i Dorjanit të vogël,ka dërguar edhe dokumentin nga spitali, ku shihet se djali i tij është diagnostifikuar me Sindromën West.

Arjani ka lënë numrin e tij të telefonit, ku mund të kontaktojë ata që kanë mundësi për ta ndihmuar djalin e tij të shërohet dhe të jetojë një jetë normale si gjithë bashkëmoshatarët e tij.

Apeli i plotë:

Prsh joq. Ju lutem ju si faqe ma shperndani kete hall jam Babai I ketij femije e kam femijen e semur me sindromen west ju lutem me shpirt dhe me dor ne zemer gjith shqiptarve. Kudo qe ndodhen me ndihmoni se dua ta nis per kurim ne franc dhe me kan kerkuar nje shume prej 10mij euro vetem per shtrim ja dhe ku eshte dekumenti I spitali qe ma kan nxjerr me kete sindromen dhe kjo sindromen ka ardh si shkak I demtimit gjat lindjes nga doktorat dhe eshte tani 2 vjeq e gjysem as flet as nuk sheh as nuk ec as nuk qendron ne kemb as koken e tij nuk e mban prandaj Kush ka mundesi te me ndihmoje te me kontaktoje te ky nr+355677160454 ne uacap ju lutem ju si faqe. Edhe per 3 mij euro me ka ngel ju lutem si Babai per femijen e vet se vetem kete djal kam nuk dua qe ta shty daten se djali Po me perkeqsohet per dit e me shum. Kush ka mundesi te me ndihmoje zoti ju rujt me sa te keni mundesi ky eshte nr +355677160454."