JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pas 50 vitesh në garazh, kjo “bishë” e verdhë shitet me një çmim marramendës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 30/10/2019 7:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Qëndrimi në hambarin e një vile nuk e ka penguar një Lamborghini të bëjë bujë në ankand. Makina është prodhim i vitit 1969.

E prodhuar 50 vite më parë, vetura ka qëndruar prej shumë vitesh në hambarin e një shtëpie në Gjermani. Prej aty ku ka dalë për tu shitur për një shifër rekord.

E "veshur" me një ngjyrë të verdhë dhe me vetëm 18 milje të përshkruara, Lamborghini Miura P400 S mahniti blerësit, të cilët shpenzuar plot 1.6 milionë dollarë. Një shifër që i ka befasuar të gjithë, përfshirë këtu edhe menaxherin e ankandit, këngëtarin dhe aktorin, Will Smith.

Ai tha:

Lamborghini Miura u shit për një shifër të rallë. Ne jemi krenarë që e pritëm atë makinë të rallë dhe madhështore. Ajo ndryshoi pronar pas 40 vitesh".