Quip mendon për dhëmbët tuaj.

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 29.10.2019, 16:52

Quip, startupi i kujdesit dentar që së pari shkoi në treg me furça dhëmbësh elektrike, ka nxjerrë në treg produktin e tij të parë jashtë furçave. I quajtur Strand, produkti është një aplikues i fijeve me një kuti rimbushëse.

Strand kushton 20 dollarë për aplikuesin metalik dhe rimbushjet kushtojnë 5 dollarë. Çdo varg është paraprakisht i shënuar në çdo 18 inç për të ndihmuar njerëzit t’a përdorin atë sasi për secilin dhëmb. Strand ka qenë duke u punuar që përpara se Quip të nisi zyrtarisht furçën e dhëmbëve, tha CEO i Quip Simon Enever.

"Misioni ynë është të ndihmojmë me të gjitha bazat e kujdesit oral, dhe fijet kanë qenë kapitulli tjetër natyror në anën e kujdesit personal të biznesit, për ne. "Ekzistojnë të gjitha këto zakone të këqija që njerëzit shfaqin ose nuk shfaqin në pastrimin e dhëmbeve me pe. Ka një numër masiv njerëzish që nuk i marrin bazat ashtu si duhet dhe më pak njerëz që mundohen t’i pastrojnë dhëmbët me pe qoftë dhe një herë në ditë. E vetmja mënyrë për të marrë rezultatet e duhura në kujdesin oral është edhe fije dhe furça. ”

Me Strand, shpresa është të bëjmë pastrimin me pe diçka që njerëzit në të vërtetë duan të bëjnë. Për të ndihmuar me këtë, Quip e dizajnoi Strand-in që të përshtatet lehtësisht brenda xhepit tuaj, në mënyrë që të mund t'a merrni me lehtësi në lëvizje.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit