JOQ Albania
Home

E ka nisur që tani karrierën, kjo është vajza që ka marrë ‘titullin’ si më e bukura në botë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 29/10/2019 15:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë e vogël modele, qe ka një ngjashmëri të paparë me Thylane Blondeau kur ishte në të njëjtën moshë, ka marrë ‘titullin’ si vajza më e bukur në botë.

Që tani që është 8-vjeçe, Kya-Shae Walker e cila ka lindur në Londër dhe jeton në Bristol, ka një numër të madh fansash që e ndjekin në Instagram.

Walker jeton në Bristol bashkë me të ëmën Claudia Rigg dhe vëllain e saj më të madh Cavalli, 12 vjeç.

Vajza e vogël është gjysme angleze dhe gjysmë nga Karaibet e Xhamajka dhe merret me modelin për gati një vit duke bashkëpunuar me marka të tilla si TK Maxx, Trapstar dhe Jessie and James.

Kya ka afërsisht 600 ndjekës në faqen e saj në Instagram @kyashaewalker të hapur së fundmi, faqe kjo që drejtohet nga nëna e saj Claudia.

Shumë prej fotove marrin një numër të madh komentesh ndërsa Kya do të ketë një të ardhme premtuese në këtë industri.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania