JOQ Albania
Home

“Skifterët” terrorizojnë banorët në Peqin, grabisin edhe transformatorët e energjisë elektrike
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 28/10/2019 22:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej disa ditësh, "skifterët" janë rikthyer sërish në aksion dhe kanë nisur sezonin e ri të grabitjeve.

Një banor nga fshati Shezë i Peqinit, ka denoncuar në redaksinë e JOQ Albania situatën alarmante me të cilën përballet zona ku ai jeton.

Sipas denoncuesit, hajdutët, të cilët janë kthyer në një makth për këtë zonë, kanë filluar të vjedhin edhe transformatorët e energjisë elektrike.

Qytetari ka dërguar edhe pamje nga kabina e energjisë elektrike, ku shihet grabitja që kanë kryer hajdutët.

Ai kërkon që këto raste të trajtohen me seriozitet nga Policia e Shtetit, pasi sipas tij ende nuk është marrë asnjë masë për këtë ngjarje.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje joq. Shikoni eshte kthyer perseri vjedhje e transformatoreve ne Rrethin e peqinit fshati sheze hajdutet vijne tere naten perqark dhe policia merret me hallexhijte qe kane bler nje motorr per te shkuar te toka dhe nuk shohin hajdutet qe vjedhin gjith naten ju lutem beje publike ta shohë policia e shtetit se vete nuk isheh dot. Videot jan bere sot, transformatori eshte vjedh mbrem. Po patet mundesi bejeni publike, faleminderit