Welcome to the Jungle bën rekrutimin më të lehtë.

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 28.10.2019, 17:26

Startupi francez Welcome to the Jungle ka ngritur një raund të ri financimi prej 22.3 milion dollarë (20 milion €). Startupi është një kompani mediatike dhe një startup teknologjik që dëshiron të fuqizojë kompanitë e teknologjisë kur bëhet fjalë për rekrutimin. Nuk gjen kandidatin e duhur për ju, ju ndihmon të merrni ekspozimin, të gjurmoni aplikimin dhe ju ndihmon me onboarding.

Gaia Capital Partners po kryeson raundin me investitorët ekzistues Bpifance, XAnge dhe Jean-Paul Guisset gjithashtu pjesëmarrës. Me raundin e sotëm të financimit, kompania dëshiron të zgjerohet në më shumë vende dhe të zhvillojë produkte të reja.

Ky është gjithashtu investimi i parë i Gaia Capital Partners. Firma mblodhi një fond prej 110 milion dollarësh (100 milion €) me rreth 40 partnerë të kufizuar, të tillë si Sycomore Asset Management, Generali Investments dhe Bpifrance. Fondi i rritjes i kryesuar nga Alice Albizzati dhe Elina Berrebi do të përqendrohet në kompani që kanë një ndikim pozitiv mjedisor ose shoqëror në fazën e Serisë B dhe më lart. Welcome to the Jungle aktualisht është në dispozicion në Francë, Spanjë dhe Republikën Çeke. Pas kësaj, kompania do të hapë zyra në Gjermani dhe në U.K.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit