JOQ Albania
Home

HTC lëshon blockchain më të lirë.
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 21/10/2019 17:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Çfarëdo që të mund të thuash për HTC (dhe më beso, ka shumë për të thënë), të paktën ndërmarrja merr një mundësi interesante. Ndërsa CEO i sapoardhur Yves Maitre pranoi që gjigandi dikur i fuqishëm i smartphone-it ka humbur fillin vitet e fundit. Por projekti Exodus shënon një vështrim në të ardhmen e mundshme të smartphone-ve.

Me nisjen e kësaj fundjave të Eksodit 1 në konferencën e Rrufejes së Rrugës në Berlin, HTC synon të bëjë të qartë se projekti është më shumë se një i vetëm. Pajisja e re ul barrierën e hyrjes në 219 € (244 dollarë). Një çmim jo i keq për ata që kërkojnë të mashtrojnë në teknologji. Oh, dhe padyshim që është në dispozicion në të gjitha monedhat e ndryshme të barasvlefshme.

Maitre tha javën e kaluar që ai ende beson se përdorimi kryesor i blockchain në këto pajisje është më shumë se dy ose tre vjet jashtë mode. Megjithate ajo siguron një mënyrë të lirë për të parë se çfarë ofron teknologjia sot. Palët e interesuara në Evropë, Tajvan, Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe mund ta porosisin atë online duke filluar nga sot.