JOQ Albania
Home

Klose: Vendosja bast gjithë kursimet e mia se Strakosha nuk bëhej titullar
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 18/10/2019 14:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Thomas Strakosha është duke kaluar një moment fantastik në karrierën e tij, pasi në dy sezonet e fundit, po luan si titullar te skuadra e njohur italiane e Lazios.

Fillimisht, ai e nisi si portier i tretë te kjo skuadës, ndërsa tani nuk e diskuton vendin e titullarit.

Në kohën kur Strakosha ishte portier i tretë, pjesë e Lazios ishte edhe sulmuesi legjendar iGjermanisë, Miroslav Klose. Ky i fundit nuk besonte aspak te aftësitë e shqiptarit.

Ai është shprehur:

Kur unë isha te Lacio, Strakosha ishte portieri i tretë. Sinqerisht, unë vendosja bast me gjithë kursimet e mia se ai nuk do të bëhej ndonjëherë titullar. Nuk më transmetonte aspak siguri. Por rritja e tij tregoi se ne duhet t’i japim më shumë hapësirë të rinjëve dhe kohë për t’u rritur".