JOQ Albania
Home

Shkarkimi i Gatuzos, trajneri iu kishte kërkuar drejtuesve Riberinë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 18/10/2019 11:29

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një prapaskenë interesante është zbuluar së fundmi nga shkarkimi i Xhenaro Gatuzos nga stoli i Milanit, në sezonin e kaluar.

Ish-lojtari i Torinos, Masimo Brambati, ka zbuluar se Gatuzo u largua nga Milani, pasi kërkoi në skuadër Frank Riberinë.

Ai tha:

Nuk e kuptoj atë që bëri Milani. Mori Xhampaolon dhe më pas solli Piolin. Më mirë do të ishte t’i besohej Gatuzos dhe të ndiqeshin idetë e tij. Ai u kërkoi drejtuesve të afronin Riberinë dhe dy lojtarë të tjerë me eksperiencë. Milani refuzoi propozimet e tij dhe e shkarkoi".

Kujtojmë që Ribery po bën mjaft mirë në këtë fillim sezoni te Fiorentina, nën drejtimin e Montelës madje duke shënuar rregullisht.