JOQ Albania
Home

Deklarata e Messit ngjall polemika: Ronaldo dhe Ibra promovojnë veten e tyre
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 17/10/2019 14:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Leo Messi ka tërhequr mbrëmjen e djeshme "Këpucën e Artë" për sezonin që kaloi, teksa u shpall golashënuesi më i mirë në pesë kampionatet kryesore të Europës, me 36 gola.

Pas çmimit, ylli argjentinas ka dhënë një intervistë për “La Gazetta dello Sport”, duke përmendur edhe veçoritë që e dallojnë atë nga Ibrahimoviç dhe Ronaldo:

Messi u shpreh:

Asnjëherë nuk e kam ndjerë të nevojshme të largohem nga klubi më i mirë në botë, që është Barcelona. Këtu më pëlqen çdo gjë, duke filluar që nga stërvitja deri të qyteti. Unë preferoj që të tjerët të flasin për mua, nuk më pëlqen të flas për veten. Nuk promovoj veten si Ronaldo dhe Ibra. Unë e di se kush jam dhe çfarë kam bërë.”