JOQ Albania
Home

Mori goditje të forta në ring, humb jetën boksieri i njohur
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 17/10/2019 14:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Boksieri i peshave të mesme , Patrick Day, u nda nga jeta ditën e djeshme, pasi para 4 ditësh kishte humbur me nokaut një ndeshje boksi në ring.Day ishte në gjendje kome që nga mbrëmja e së shtunës, kur ai ra në ringë dhe goditi kokën pasi kundërshtari i tij, Charles Conwell, i dha disa goditje në raundin e 10.

Menaxheri i tij tha:

Është shumë e vështirë të shpjegosh ose të justifikosh rreziqet e boksit në një kohë si kjo. Kjo nuk është një kohë kur dekretet  janë të përshtatshme, ose përgjigjet janë lehtësisht të disponueshme. Megjithatë, është koha për një thirrje dhe për të vepruar”.