JOQ Albania
Home

Njihuni me kampionin shqiptar që nuk bën seks 15 ditë para ndeshjeve të rëndësishme
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17/10/2019 12:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kemi dëgjuar hisori nga më të ndryshmet në lidhje me aktivitetin sportiv të sportistëve të fushave të ndryshme, por edhe në lidhje me atë seksual. Nuk janë të paktë sportistët, të cilët nuk kryejnë marrëdhënie seksuale për të paktën 24 orë para ndeshjeve, në mënyrë që të jenë të përqëndruar dhe gjithë energji.

Por ka edhe të tjerët që e zgjasin më shumë këtë periudhë. Ai është Indrit Çullhaj. Kampioni i Ballkanit në xhudo u pyet për teorinë e 24 orëve në “Ora News” dhe tha se ai e aplikon këtë për 10 ose 15 ditë për të qenë në formë në ndeshje. Çullhaj u kërkoi vajzave, mes batutave dhe humorit, që të mos i bien telefonit gjatë asaj kohe.

Ai u shpreh:

Mos mi bini telefonit për 10 ditë (qesh). Është normale. Për sportin e xhudos që është agresiv gjithë kohës, edhe truri, mendja, lëvizjet janë gjithë kohës agresive. Kur rri një femër zbutesh dhe kur shkon atje do fillosh nga e para që të bëhesh më i fortë, je edhe më i fokusuar, të gjitha ndikojnë nga pak.”