JOQ Albania
Home

Tronditet Interi, ja sa do mungojë Alexis Sanchez
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/10/2019 21:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Interi ka marrë një lajm të keq. Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez, i ardhur me bujë në këtë merkato vere te zikaltërit, do të operohet dhe do të mbyllë vitin 2019.

Sulmuesi u dëmtua në ndeshjen e Kilit me Kolumbinë, ku në një dyluftim me Kuadradon ka mbetur i lënduar.

Pas ekzaminimeve të para, mjekët i kanë dhënë lajmin e keq që duhet të operohet.

Tashmë ai do të mungojë tre muaj dhe pritet që në janar të kthehet në fushën e blertë.

Një humbje e madhe për Konten, që tashmë do të bëjë llogaritë pa Sanchezin, lojtar te i cili ka besuar gjithmonë.