JOQ Albania
Home

Elbasan/ Burri ndalon jashtë Fast-Foodit dhe bën gjestin e pashpjegueshëm, vajza habitet kur hap kamerat
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 16/10/2019 18:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një nga mënyrat që të varfërit sigurojnë bukën e ditës është marrja dhe futja në xhep e ndonjë fruti apo produkti tjetër ushqimor nga tezgat e tregtarëve… Kur ky dëm nuk është shumë i madh, e justifikohet si gjest, pasi duke marrë parasysh në çfarë vendi jetojmë, të mbushësh barkun është tejet e vështirë…

Por, ndonjëherë në redaksinë tonë mbërrijnë video pothuajse të pashpjegueshme vjedhjesh, ku pasi i sheh të lind natyrshëm pyetja “Po atë për çfarë e mori?”

I tillë është rasti i mbërritur pak minuta më parë, ku një burrë ka ndaluar jashtë një Fast-Foodi në Elbasan dhe ka rrëmbyer një vazo të vogël me lule që ndodhej në anë të shkallës. Gjest ky i pashpjegueshëm, pasi vazoja nuk ka as vlerë monetare…

Vajza e cila ka bërë denoncimin, ka shkruar:

Per ca mund ti hyje ne pun kjo vazoja ketij tipit?”