JOQ Albania
Home

Të gjthë kundër Turqisë për festën si ushtarë, Ministri turk: E ka bërë dhe Griezmann
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/10/2019 15:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Festa e lojtarëve turq me përshëndetje ushtarake në dy sfidat e fundit kundër Shqipërisë dhe Francës ka shkaktuar shumë polemika.

Futbollistët e kombëtares turke, kanë festuar dhe përshendetur luftën që po bëhet nga ushtarët e tyre në Siri kundër kurdëve.

Për këto festime ka reguar edhe UEFA, ndaj pritet një dënim për ekipin e Turqisë.

Megjithatë, Ministri i Sporteve dhe Rinisë në Turqi ka dalë me prova dhe foto për t’u shfajësuar.

Mes fjalëve për të justifikuar deri diku veprimin e lojtarëve të Turqisë dhe duke i konsideruar si heronj, ai tregon edhe një foto të Grizmannit.

Ai thotë:

Këtu keni edhe një foto të Grizmann që ka të njëjtën përshendetje kur Kombëtaren e tyre e vizitonte Macron”.