JOQ Albania
Home

Ronaldo kampion edhe në rrjetet sociale, fiton sa dyfishi i Leo Messit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/10/2019 14:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ronaldo është superior ndaj Leo Messit, sa i përket fitimeve nga rrjetet sociale.

Ylli portugez fitoi plot 44 milionë euro në Instagram vetëm vitin e kaluar, dyfishin e Messit dhe duke u bërë rekordmen.

Ndërkaq, Messi fitoi vetëm 21.5 milionë euro nga postimet e tij.

Rivaliteti mes dy legjendave të futbollit duket se vazhdon edhe jashtë fushe.

Gjithsesi, duhet theksuar se në aspektin e imazhit, Messi mbetet shumë mbrapa, pasi siç dihet, Ronaldo ka një pamje mjaft tërheqëse dhe është më i preferuar…