JOQ Albania
Home

Harrojini golat, ky ishte momenti më emocionues i ndeshjes Moldavi-Shqipëri
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/10/2019 10:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria ka fituar mbrëmjen e djeshme me rezultatin e thellë 0-4 në transfertë ndaj Moldavisë duke zhvilluar një ndeshje perfekte,

Gjithsesi, pavarësisht golave dhe lojës së bukur, një moment emocionues, ishte ai para fillimit të ndeshjes.

Një grup vajzash moldave kënduan live para ndeshjes himnin e Shqipërisë, duke e interpretuar në mënyrë perfektë.

Pavarësisht vështirësisë me gjuhën shqipe, vajzat moldave arritën t’ia dilnin në perfeksion.

Ato kanë fituar edhe duartrokitjet e tifozvë shqiptarë. Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme: