JOQ Albania
Home

Fama e saj sa vjen e rritet, kjo është 6-vjeçarja që ka marrë titullin ‘vajza më e bukur në botë’
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 15/10/2019 9:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 6-vjeçare nga Rusia, e cila është përshkruar si 'vajza më e bukur e botës' numëron më shumë se 22,000 ndjekës në Instagram.

Alina Yakupova nga Moska ka nisur të merret me modeling që në oshën 4-vjeçare dhe që tani ka filluar të nisi karrierën pasi është shfaqur në fushata të ndryshme mode për marka të ndryshme.

Modelja e vogël e ka mahnitur botën me flokët e saj biond, buzëqeshien rrëzëllitëse dhe sytë jeshil.

Edhe pse e vogël ende, Yakupova është shfaqur në kopertinave e revistave ikonike të modës si Instyle dhe Grazia.

Në faqen e Instagramit të Alina-s, ku postohen zakonisht foto nga setet e saj më të fundit fotografike, ka fansa që e ndjekin nga vende si Gjermania, Kosta Rika, Kalifornia etj.

Një prej komentuesve të shumtë shkruante në një nga fotot e saj:

Kjo vajzë e vogël është më e bukur seç do të jem unë ndonjëherë."

Fama e Alinas, e cila përfaqësohet nga agjencia e modelingut për fëmijë President Kids (PK) Management, vazhdon të rritet gjithnjë e më tepër bashkë me numrin e ndjekësve në mediat sociale.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania