JOQ Albania
Home

Shënoi golin e 700-të në karrierë, Ronaldo: Rekordet më kërkojnë mua, jo unë ato
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/10/2019 9:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Cristiano Ronaldo vazhdon me rekordet e pabesueshme në karrierën e tij. Mbrëmjen e djeshme, ylli portugez shënoi ndaj Ukrainës, golin e 700-të.

Për fatin e keq, goli nuk e shmangu dot humbjen ndaj ekipit të drejtuar nga Shevcenko, por për Ronaldon ishte një arritje e madhe personale.

Pas ndeshjes ai u shpreh:

Është një moment i bukur në karrierën time, por që rezultoi i hidhur për skuadrën, sepse nuk fituam. Por, unë mendoj se ne duhet të jemi krenarë, sepse bëmë një ndeshje të shkëlqyer. Sa rekorde kam? Nuk e di. Nuk i kërkoj unë rekordet, ato më kërkojnë mua. Unë po shijoj momentin dhe futbollin. I falënderoj të gjithë ata që më kanë ndihmuar që të arrij këtë shifër mbresëlënëse golash”.

Aktualisht, Ronaldo u ngjit në vend të gjashtë të shënuesve më të mirë të historisë. Objektivin e radhës ai do ta ketë që të arrijë Ferenc Pushkashin (709 gola në 720 ndeshje).

Përpara mbeten gjithnjë Gerd Myleri (721 gola në 769 ndeshje), Pele (757 gola në 815 ndeshje), Romario (758 gola në 980 ndeshje) dhe Jozef Bikan (762 gola në 497 ndeshje).