JOQ Albania
Home

Askush nuk deshi të shkonte në ditëlindjen e së bijës autike, babai gjen zgjidhjen gjeniale
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 14/10/2019 21:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë autike kishte mbetur mjaft e zhgënjyer që në festën e ditëlindjes së saj kishin shkuar vetëm dy persona.

Remi kishte bërë disa ftesa për të festuar ditën e saj të lindjes me miqtë por për habinë e të gjithëve vetëm dy prej tyre kishin pranuar që të shkonin.

Në momentin që babai i saj pa që jo të gjithë iu përgjigjën ftesës, u pikëllua aq shumë sa nuk dite çfarë të bënte.

Ai thotë:

Ishte vërtetë shumë e trishto që shumë prej tyre nuk u përgjigjën. Një nga problemet më të mëdha me fëmijët autikë është se ndryshimet e minutës së fundit i bëjnë të ndihen shumë keq."

Por në mendje i erdhi një ide gjeniale. Ai vendosi që të bënte një postim në rrjetet sociale, ku kërkonte që të gjithë ata që kishin kohë, të merrnin pjesë në ditëlindjen e të bijës.

Ai shkruante:

Ju lutem, nëse dikush ka pak kohë të lirë dhe ka fëmijë rreth moshës së vajzës sime të më ndihmojë për t’i organizuar një festë. Nuk presim asgjë, as dhurata apo ndonjë gjë të tillë. Ushqim ka për të gjithë dhe jeni të mirëpritur.”

Në fund rezultati ishte fantastik pasi shumë persona iu përgjigjën ftesës dhe bënë të mundur që vogëlushja të kalonte ditën e lindjes si të gjithë bashkëmoshatarët e saj.

Burimi:LAD BIBLE|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania