JOQ Albania
Home

E mbështesin kombëtaren kudo, ja sa tifozë kuqezinj do jenë sonte në Moldavi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/10/2019 20:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas pak, starton përballja mes Moldavisë dhe Shqipërisë e vlefshme për eleminatoret e Europianit "Euro 2020".

Si zakonisht, mbështetja e tifozëve kuqezinj në këtë transfertë nuk do të mungojë.

Mësohet se rreth 150 tifozë shqiptarë do të jenë të pranishëm në stadiumin “Zimbru”, për të mbështetur djemtë e trajnerit Reja.

Pritet një atmosferë e vakët në stadium, për sa i përket tifozëve vendas, të cilët duket se nuk kanë shfaqur interes për këtë përballje.