JOQ Albania
Home

Ka frikë nga turqit, Franca merr masa drastike për ndeshjen e sotme
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/10/2019 14:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në grupin H ku bën pjesë edhe Shqipëria, luhen sonte gjithashtu edhe dy sfidat e tjera, Francë-Turqi dhe Islandë-Andorrë.

Vëmendja maksimale do jetë padyshim në Paris, kjo për klimën e krijuar së fundmi nga sulmet e ushtrisë turke kundrejt kurdëve në Siri dhe mbështetjen që i kanë bërë lojtarët turq këtyre sulmeve.

Në “Stade de France” pritet të jenë sot në mbrëmje plot 4 mijë tifozë turq, gjë që ka vënë në alarm policinë franceze.

Ndryshe nga ndeshjet e zakonshme, sot do të ketë 200 policë që do të shtohen në Paris dhe 1400 agjentë sigurie që do të mbajnë situatën nën kontroll…

Sfida starton në orën 20:45.