JOQ Albania
Home

A do rinovojë kontratën me Shqipërinë? Ja si përgjigjet Edi Reja
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 13/10/2019 23:00

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, ka dalë sot në konferencë për shtyp për të folur para ndeshjes që Shqipëria luan në transfertë nesër ndaj Moldavisë.

Ndër të tjera, italiani foli gjithashtu edhe për çështjen e rinovimit të kontratës e cila i skadon në nëntor. A

Ai deklaroi se do t’i pëlqente që të vazhdonte punën me Shqipërinë, por kjo pyetje duhet t’i shtrohet edhe presidentit Armando Duka.

Reja u shpreh:

Do më pëlqente të vazhdoja punën me Shqipërinë, por duhet të mbyllim këtë cikël tani. Duhet të studiojmë si shkuan gjërat në këto eliminatore, të shohim dhe pikët. Është një pyetje ku duhet të përfshihet edhe presidenti. Do isha i lumtur për të vazhduar me Shqipërinë. Skuadra më jep stimul dhe përgjigje pozitive. Do doja të vazhdonim këtë rritje dhe vazhdimësi, për të parë se deri kur do arrijmë me këtë ecuri."