JOQ Albania
Home

Del fotoja që i ‘vërteton’ të gjitha/ ‘Tupac është gjallë dhe po jeton në Afrikën e Jugut’
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 12/10/2019 18:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Teoritë konspirative rreth reperit të ndjerë Tupac Shakur vazhdojnë dhe si duket nuk do kenë të ndalur.

Sipas teorive të fundit, Shakur është gjallë, shëndosh e mirë, dhe jeton në Afrikë.

Tupac ndërroi jetë më 13 shtator të vitit 1996, por fjalët se mund të jetë gjallë, nuk kanë pushuar kurrë dhe si duket do vazhdojnë gjatë.

Së fundmi fjalët janë përhapur

“Provat” ku bazohen teoritë së fundmi është një foto e ndarë në YouTube. Konkretisht bëhet fjalë për një selfie ku duket një burrë me ngjyrë dhe sipas disave që besojnë, bëhet fjalë për Tupac.

Bashkë me foton, që nuk ka ndonjë cilësi të mirë, shkruhet:

Vetëm disa ditë më parë, hetimet e hapura për të vërtetuar se 2pac është gjallë, bën një zbulim të rëndësishëm, duke konfirmuar që 2Pac është gjallë.”

Sipas ‘ekspertëve’, burimi i fotos së shkrepur nga një celular vjen nga Afrika Jugore.

Edhe pse shumë persona thonë se kjo është ‘prova’ që po prisnin, të tjerë thonë që fotoja nuk provon asgjë pasi ‘mund të jetë kushdo në foto.’

Herën e fundit që u fol për reperin, një grua doli me pretendimet se kishte qenë në një festë me Tupac në vitin 2014 – 18 vite pasi ai është ndarë nga jeta.

Burimi:LAD BIBLE|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania