JOQ Albania
Home

Ekskluzive/ I tha në sy para se ta vriste: Pse ma bën ti këtë? Del fotoja e Dritanit dhe Bledarit duke treguar armët
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 12/10/2019 15:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Njëri viktimë dhe tjetri autor i ngjarjes së rëndë që tronditi një Shqipëri të tërë. Bëhet fjalë për Dritan Haxhollin dhe Bledar Toçin, të cilët sipas një fotoje të dërguar në redaksinë e JOQ Albania, para se të ndodhte vrasja, kanë patur njohje dhe pozonin së bashke duke treguar armët.

Haxholli automatikun e tij dhe Toçi, efektivi i drejtorisë së burgjeve, armën e tij të shërbimit, me të cilën i dha fund jetës së atij me të cilin shoqërohej.

Nuk dihet sa të ngushta i kishin marrëdhëniet viktima dhe autori, por me siguri mund të thuhet se ata shoqëroheshin herë pas herë gjykuar edhe nga fakti se qarkullojnë foto të të dyve.

Viktima Dritan Haxholli përveç se ishte person në kërkim nga policia e Kavajës, por kjo nuk e pengonte të endej i lirë në qytet.

Sipas disa qytetarëve, në qytetin ku ndodhi ngjarja Haxholli kishte marrëdhënie të mira me policët e Kavajës, saqë këta të fundit nga frika detyroheshin t’i bënin xhiro me furgonin e policisë.

Një qytetar i Kavajës për JOQ Albania ka shkruar:

Dritani ka qene aq problematik saqe detyronte dhe policet e komisariatit te Kavajes ti benin xhiro me furgonin e policisë.”