JOQ Albania
Home

Humbi dy raste të pastra, Manaj: Isha i sigurt që do shënoja, ka raste dhe që nuk i bën
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/10/2019 23:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Rei Manaj ishte padyshim një ngaprotagonistët kryesorë të ndeshjes sotme mes Turqisë dhe Shqipërisë, ku kuqezinjtë humbën me rezultatin 1-0.

Sulmuesi lushnjar humbi dy raste të pastra shënimi, ndërsa pas ndeshjes u shpreh se besonte shumë se do shënonte, por për fatin e keq nuk ndodhi.

Rei tha:

Rasti? Besoj se atë top e kisha aq të lehtë sa e mendova për gol, por mbrojtësi ma ngriti pak topin dhe nuk e kapa dot. Jemi të mërzitur por duhet të mendojmë për të hënën. Kur ke raste dhe nuk i bën, në fund mund edhe të pësosh, të humbësh. Janë 25 lojtarë, 11 luajnë dhe 3 hyjnë. Askush nuk ka faj si te goli. Të gjithë kemi faj si ekip, por jam i kënaqur me skuadrën. E kishim përgatitur mirë ndeshjen dhe ishim të motivuar, por s’kemi çfarë bëjmë”.