JOQ Albania
Home

Lojë e mirë dhe raste për kuqezinjtë, mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Turqi-Shqipëri
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/10/2019 21:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Është duke u luajtur në këto momente ndeshja Turqi-Shqiperi, e vlefshme per eleminatoret e Europianit “Euro 2020”.

Kuqezinjtë kanë zhvilluar 45 minuta të para fantastike teksa kanë pasur edhe disa raste shënimi, madje kanë pretenduar edhe për penallti .

Duhet përmendur gjithashtu se sfida ka nisur me tension, teksa në minutat e para ka ndodhur një sherr mes lojtarëve.

Bare u kap me mbrojtësin e Juventusit Demiral, pas një faulli në mesfushë dhe të dy futbollistët u ndëshkuan me karton të verdhë.

Pjesa e pare është mbyllur në barazim 0-0…