JOQ Albania
Home

Turqi-Shqipëri, formacionet zyrtare/ Reja ul në stol të preferuarin e tifozëve
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/10/2019 19:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Janë publikuar në këto momente formacionet zyrtare të ndeshjes Turqi-Shqipëri, e cila starton në orën 20:45 dhe është e vlefshme për eleminatoret e Europianit "Euro 2020".

Skema që ka përdorur sot trajneri i kuqezinjve, Edi Reja, është ajo e zakonshmja 3-5-2, por me tipare më mbrojtëse se zakonisht.

Nuk mungojnë surprizat në formacionin titullar, ku tekniku italian, ka ulur në stol të preferuarin e tifozëve, Odise Roshin, ndërkohë që ka aktivizuar nga minuta e parë Veselin dhe Dermakun.

TURQI-SHQIPËRI ORA 20:45

FORMACIONET ZYRTARE:

TURQIA: Mert Gunok, Zeki Çelik, Demiral, Emre Belozoglu, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Çalhanoglu, Umut Merash, Mahmut Tekdemir, Burak Jilmaz, Kan Aihan. Trajner: Senjol Gynesh.

SHQIPËRIA: Strakosha, Gjimshiti, Dermaku, Ismajli, Veseli, Bare, Gjasula, Lenjani, Memushaj, Cikalleshi, Manaj. Trajner: Edi Reja