JOQ Albania
Home

Ndizet atmosfera para ndeshjes, ja sa tifozë shqiptarë do jenë sonte në Turqi-Shqipëri
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/10/2019 18:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sonte në mbrëmje luhet në Stamboll, në stadiumin e Fenerbahces, ndeshje Turqi-Shqipëri e vlefshme për eleminatoret e Europianit "EURO 2020".

Kur jemi pak momente para ndeshjes, tifozët kuqezinj me përkrenare, qeleshe dhe flamuj kuqezi, kanë nisur të mbushin rrugët e Stambollit.

Ata janë organizuar për përballjen e sotme dhe pritet që në stadium të jenë rreth 2500 të tillë.

Ata kanë  nisur të marshojnë drejt stadiumit, për t’u akomoduar në tribunën përkatëse dhe për të mbështetur çunat e kombëtares.