JOQ Albania
Home

Ç’po ndodh me De Ligt? Holandezi bëhet qesharak me dy gafa brenda 10 sekondash
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/10/2019 11:15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Që pas firmës me Juventusit, mbrojtësi holandez, Matthijs de Ligt e ka humbur totalisht shkëlqimin e tij.

19-vjeçari, sezonin e kaluar ishte një nga mbrotësit më të mirë në Europë dhe shkëlqeu me Ajaxin, por gjatë kësaj merkato vere, ai la ekipin holandez dhe u transferua për 75 milionë euro te Juventusi.

Në këtë fillim sezoni, De ligt ka zhgënjyer totalisht, teksa po bën gafa të njëpasnjëshme.

të njëjtën gjë bëri edhe mbrëmjen e djeshme me Holandën në ndeshjen eliminatore kundër Irlandës së Veriut.

De Ligt bëri dy gabime të njëpasnjëshme brenda 10 sekondash, njëri prej të cilëve solli golin e parë të miqve në minutën e 75′.

Për fatin e mirë të de Ligt, shokët e tij përmbysën rezultatin në fund, por për një mbrojtës që vlen 75 milionë euro nuk janë dhe aq normale këto gafa të tilla.