JOQ Albania
Home

Fitorja e parë me ekipin e ri, Maradona “tërbohet” në dhomat e zhveshjes
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/10/2019 14:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pritja ka marrë fund. Skuadra argjentinase, Gimnastia, e drejtuar nga Diego Armando Maradonës ka marrë fitoren e parë nën drejtimin e legjendës.

Pas plot 7 humbjeve radhazi, ndër të cilat 3 me Maradonën si trajner, trajner, skuadra e provincës së Buneos Airesit, fitoi me rezultatin 4-2 ndaj Godoy Cruz.

Maradona u prit si hero nga tifozët kundërshtar, të cilët i kishin dedikuar edhe një banderolë ku figura e tij shfaqej në krah të Messit dhe Papës me mbishkrimin: heronjtë kombëtare.

Ndërkaq, festa në përfundim të sfidës ka qenë madhështore. Maradfona e festoi fitoren me një kërcim të veçantë në dhomat e zhveshjes. Pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit.