JOQ Albania
Home

Habit Apple, vitin që vjen do t’i kthehet iPhone 4…
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 05/10/2019 20:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

iPhone 11 Pro dhe Pro Max nuk kanë bërë as dy javë që janë hedhur në treg dhe tashmë kanë nisur që të qarkullojnë thashethemet e para se si mund të duket modeli i ri i iPhone në vitin 2020.

Sipas një kërkimi të kryer nga MacRumors dhe Ming Chi-Kuo, iPhone i vitit të ardhshëm do na kthejë disi pas në kohë pasi do të jetë shumë i ngjashëm me modelin e iPhone 4.

Smartphone i vitit të ardhshëm do ketë një kornizë alumini të jashtme që nuk është shumë ndryshe nga ajo që është përdorur në iPad Pro.

Me sa duket linja e ardhshme e Apple do të përfshijë smartphone që suportojnë rrjetin 5G.

Kthimi “pas” në kohë tek modeli i iPhone 4 do të shtojë me 50% koston e prodhimit për Apple. Nu dihet nëse kjo do të ndikojë në çmimin e tregut që duket theksuar që pas linçimit të iPhone 4 është rritur ndjeshëm.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania