JOQ Albania
Home

“Ia mbatha prej frikës nga salla e kinemasë”, fansat anë e mbanë botës kërkojnë ndalimin e filmit Joker
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 05/10/2019 20:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Filmi Joker ka marrë një vëmendje të madhe pas shfaqjes në kinema për publikun por me sa duket nuk ka marrë për mirë. Në fillim njerëzit vërshuan me vrull për të marrë një biletë sa më parë por me sa duket, jo të gjithë kanë mbetur të kënaqur.

Nuk kanë qenë të paktë ata që mendojnë se ky film duhet ndaluar menjëherë pasi është në një farë mënyrë “legjitimon” dhunën.

Një qytetar shprehet:

Nëse nuk do isha duke parë filmin me një mikun tim ju betohem që do kisha dalë jashtë duke kërkuar që dikush ta ndalonte. Ai që ishte me mua vendosi që të dilte në minutat e fundit pasi ishte i tronditur”.

Dhuna e tepërt dhe përdorimi i armëve nga një person që ka çrregullime të shëndetit mendor shihet si shqetësuese. Ka nga ata që mendojnë se ky film detyron shikuesit që të simpatizojnë një antihero.

Ka edhe nga ata që nuk kanë mundur që ta shohin deri në fund.Një tjetër person thotë se e la filmin për gjysmë së bashku më miqtë e tij.

Ai shprehet:

Të gjithë vendosëm që të dilnim jashtë. Kurrë më parë nuk më ka ndodhur që të lë një film në gjysmë për shkak të skenave të pakëndshme dhe aspak normale”.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania