JOQ Albania
Home

Nuk e pranonte ndarjen/ 72-vjeçari i vendos përgjues ish të dashurës në makinë, ajo e fut në burg
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 05/10/2019 14:48

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një i moshuar është vënë në pranga pasi kishte filluar të ndiqte hap pas hapi ish partneren me të cilën kishte dy vite që ishte ndarë.

72-vjeçari Rodney Coffin kishte vendosur dy pajisje përgjimi në makinën e ish partneres dhe u arrestua pikërisht përballë komisariatit të policisë ndërsa ndiqte gruan në fjalë.

Pasi kishte nisur të dyshonte se ish-i i saj mund të ishte duke e ndjekur, Pollyn kishte shkruar dhe e kishte denoncuar të moshuarin në polici.

Pasi u arrestua, Coffin, u dënua me dy vite heqje lirie pasi u shpall si fajtor gjatë gjyqit.

Si duket, 72-vjeçari nuk e kishte pranuar ende ndarjen me Pollyn-ën në vitin 2016. Kështu që ai kishte krijuar një profil fals në një faqe për njohje të reja dhe ishte munduar që të lidhje kontaktet me 55-vjeçaren.

Pasi u lidhën dhe u ndanë sërish, Pollyn merrte me mijëra mesazhe nga i moshuari i cili nuk ngurronte t'i shprehte dashurinë.

Për ta ndjekur kudo që shkonte, ai i vendosi dy pajisje përgjimi në makinë, por ajo e mori vesh dhe pasi u lodh me situatën e denoncoi në polici.

Burimi:Metro|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania