JOQ Albania
Home

‘Ti do bëhesh e dashura ime e parë’/ I riu i propozon shoqes së klasës me prezantim Power Point-i
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 05/10/2019 13:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kur vjen puna tek propozimet, disa përdorin fjalët, disa dërgojnë lule dhe disa të tjerë përdorin prezantime PowerPoint-i.

Berner Moreno dhe Nicole Harris e kishin bërë gjimnazin në të njëjtën shkollë në Arizona, por gjithsesi filluan të shoqëroheshin pasi nisën shkollën e lartë kur një mik i përbashkët i prezantoi.

Edhe pse Nicole kishte menduar gjithmonë se Berner ishte një djalë i lezetshëm, ata të dy nuk kishin qenë kurrë më shumë se shokë. Kuptohet që kjo situatë ndryshoi sapo i riu vendosi që të marrë kontrollin e çështjes.

Duke folur për UNILAD, Harris shpjegoi se Moreno i kishte thënë asaj se 'do të ishte e dashura e tij e parë'. Si përgjigje vajza i kishte thënë se duhet t'i japë disa arsye se pse ajo duhet të pranojë.

Por, edhe pse Nicole po bënte shaka, ditën tjetër ajo u përball me një prezantim në Power Point ku shpjegoheshin arsyet se duhej të dilte me Berner Moreno-n.

Moreno u shpreh:

Në atë kohë kishin si lëndë të folurin në publik dhe aty mësova se nëse do që t'i 'joshësh' njerëzit, atëherë duhet të kesh të dhëna dhe logjistikë...Isha shumë nervoz."

Pamjet e filmuara gjatë prezantimit u ndanë në Instagram nga Max Galyen, dhe më pas edhe në TikTok pages.

Njerëzve u pëlqeu shumë gjetja e 'goditur' e të riut dhe videoja është bërë virale duke marrë mijëra shpërndarje dhe 64,000 pëlqime.

Dhe, si përfundim, vajza tha "PO".

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania