JOQ Albania
Home

I zoti kishte ndërruar jetë, qeni besnik e pret për 1 muaj rresht tek shinat e trenit ku ndodhi incidenti
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 05/10/2019 12:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një qen besnik ka ndenjur për një muaj në një stacion treni me shpresën se pronari do t'i kthehej një ditë.

Por, për fat të keq, Facundo Brusco, nuk u kthye më pasi ai kishte ndërruar jetë pikërisht në atë stacion treni. Qeni Toto ishte me pronarin e tij në El Jaguel, Buenos Aires kur Brusco ndërroi jetë më 14 gusht.

E ëma e Facundo-s, Karina, u shpreh për mediat se qeni dhe djali i saj rrinin shumë bashkë duke shtuar se Toto e shoqëronte gjithnjë gjatë rrugës që ai bënte për të shkuar në punë.

Për fat të keq 27-vjeçari kishte probleme me shëndetin mendor dhe madje kishte filluar të konsultohej me një psikolog. Gjithsesi, pasi luftoi për vite me radhë me depresionin, ai i mori vetes jetën tek stacioni i trenit.

Që prej asaj dite, Toto, si qen besnik që është, vazhdoi të rrinte tek pjesa e shinave ku ndodhi incidenti. Kjo zgjati për një muaj, derisa disa banorë aty pranë njoftuan një organizatë që merret me strehimin e kafshëve.

Pasi streha e kafshëve e bëri rastin publik në mediat sociale, e ëma e pronarit të tij të ndjerë e njohu dhe e mori sërish në shtëpi.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania