JOQ Albania
Home

“Fëmijë përbindësh”, vogëlushen e ndjekin nga çerdhja pas prapësive të panumërta
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05/10/2019 12:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një nënë në Nursery të Britanisë u detyrua të linte punën e saj, pasi sjellja e së bijës u bë aq e rrezikshme sa e përjashtuan nga kopështi. E vogla Lottie ishte bërë e rrezikshme për veten e saj dhe fëmijët e tjerë. Ajo ngjitet mbi mobilje dhe hidhej prej tyre.

Lottie gjithashtu mënyrë liberale i nxjerr shpesh gishtin nënës së saj.

Pasi ishte përjashtuar tashmë nga çerdhja, Joanne u detyrua të hiqte dorë nga puna e saj për të qenë në gjendje të kujdesej për të.

Nëna shpjegoi se ajo nuk është në gjendje ta hiqte syrin nga e bija për një sekondë për shkak të guximit të saj për t’u ngjitur në karrige, për tu sjellë nëpër dritare, në kuzhinë dhe për më tepër në makinën larëse.

Gruaja shprehet:

Ajo nuk interesohet për pasojat. Unë mund ta largoj atë nga ajo që është duke bërë, ajo thjesht do të kthehet përsëri dhe do të bëjë saktësisht të njëjtën gjë. Ku kam gabuar? Jam e rraskapitur".

Kur Lottie ishte në çerdhe, Joanne u thirr tre herë në javë për tu paraqitur. Ajo u përlot, ndërsa i shpjegoi psikologut të fëmijëve Laverne Antrobus se kishte frikë se Lottie mund të lëndonte veten.