JOQ Albania
Home

Zvicra shpall listën për dy ndeshjet tetorit, mungon sërish Xherdan Shaqiri
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/10/2019 17:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic ka bërë sot publike listën e lojtarëve të ftuar në kombëtare për dy ndeshjet e muajit tetor, ndaj Danimarkës dhe Irlandës.

Ajo që bie në sy është sërish mungesa e Xherdan Shaqirit, i cili ka mbetur përsëri jashtë listës së futbollistëve të ftuar.

Megjithatë, kësaj radhe, ndryshe nga hera e kaluar kur nuk erdhi për hatërmbetje, këtë herë mungon për shkak të një dëmtimi.

Gjithçka është sheshuar dhe Shaqiri do rikthehet së shpejti me kombëtaren. Vlen të permendet se Granit Xhaka është ftuar për këto dy ndeshje së bashku me shqiptarin tjetër, Admir Mehmedin.

Ja lista e plotë: