JOQ Albania
Home

T-Mobile do të ndalojë së shituri OnePlus 7 Pro
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 04/10/2019 14:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

One Plus 7T i ri akoma nuk ka dalë në treg në US, por T-Mobile ka konfirmuar që po tërheq paraardhësin e tij më të shtrenjtë, OnePlus 7 Pro. Kjo është arsyeja pse OnePlus do të fokusohet në një model të vetëm në US.

T-Mobile ka konfirmuar se nuk do ta shfaq më në website e tij 7 Pro për shkak të “inventarit të ulët” dhe mund ta gjesh në një numër të limituar të dyqaneve dhe kjo nënkupton që kompania po largohet nga ky model. Nëse futesh tek website i T-Mobile ti mund ta shohësh modelin e OnePlus 7 Pro, por nuk të jepet mundësia e blerjes, por vetëm një hartë në të cilat tregohen zonat e dyqaneve që sheshin celular. Por harta nuk të tregon ekzaktësisht se cilët dyqane e shesin një model të tillë ndaj duhet ta kërkosh vetë. OnePlus e ka ndërtuar reputacionin e tij duke bërë shitje të përballueshme, por ata pak nga pak po rrisin cmimet dhe të tjerë si Apple dhe Samsung kanë shtuar shumë e më shumë premium feature duke na sjellë në epokën e celularëve njëmijë dollarësh. OnePlus 7 Pro nuk kushtonte dhe aq $700, por ndoshta 7T më pak i kushtueshëm do të prezantohet në eventin e 18 Tetorit.