JOQ Albania
Home

“Njerëzit na ndalojnë gjithnjë në rrugë”/ Ky është qeni me fytyrë ‘njeriu’ që po ‘çmend’ rrjetin
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 03/10/2019 19:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nori është një qen, i cili është bërë i famshëm për shkak se fytyra e tij e vogël ngjan disi me atë të një njeriu.

Ai jeton me pronarët, Kevin Hurless, 33-vjeç, dhe Tiffany Ngo, 34-vjeçe nga Seattle, të cilët thonë fytyra e pazakontë e Nori-t është bërë shkak që ata t'i ndalojnë njerëz pothuajse gjithmonë në rrugë për të bërë foto.

Tashmë, fama e tij është bërë akoma më e madhe pasi Kevin publikoi në Twitter një foto dhe më pas pëlqimet dhe komentet rodhën lumë.

Bashkë me foton ai shkruante:

Kur ai ishte këlysh mezi bënin disa metra rrugë përpara se dikush të na ndalonte dhe të na bënte pyetje rreth tij. Tashmë që ai është rritur njerëzit na ndalojnë më pak, por gjithsesi vazhdojmë të dëgjojmë komente rreth fytyrës dhe syve të tij."

Nori nga ardhur nga kryqëzimi një 'Toy Australian Shepard' dhe një Toy Poodle dhe duket sikur është gjithmonë duke buzëqeshur.

Ashtu si edhe 'homologët' e tij, Nori ka llogarinë e tij në Instagram e cila menaxhohet nga Tiffany.

Ajo shpjegoi:

Marrim shumë komente në lidhje me disa tipare në fytyrë që i ka si prej njeriu, disa njerëz madje thonë se duket një person gjigant."

Burimi:LAD BIBLE|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania