JOQ Albania
Home

Refuzoi Xhenoan, nuk do e besoni cili ekip e kërkon Gatuzon
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 03/10/2019 18:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Teksa Milani po vuan, ish-trajneri i tyre, Xhenaro Gatuzo është i papunë dhe në drejtim të tij po vërshojnë ofertat pafund. Megjithatë, Gatuzo nuk nitohet dhe kërkon një skuadër me projekt ambicioz, për të ushtruar profesionin e trajnerit.

Së fundmi interes për të marrë ish-teknikun e Milanit, kishte shfaqur Xhenoa, të cilët kanë marrë rezultate të dobëta në këtë fillim sezon. Megjithatë tekniku 41-vjeçari refuzoi të marrë drejtimin e kësaj skuadre, pasi nuk i dukej projekt tërheqës ai i klubit xhenovez.

Sipas “Tuttosport”, për trajnerin italian ka shfaqur interes Sampdoria, të cilët gjithashtu po kalojnë një formë të dobët. Thuhet se klubi italian beson në aftësitë e Gatuzos dhe po mendojnë t’ia besojnë atij stolin e skuadrës së tyre.