JOQ Albania
Home

Në gjendje të rëndë shëndetësore/ Si e parandjeu këngëtari shqiptar vështirësinë që do të kalonte?
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 03/10/2019 9:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Rreth dy ditë më parë, këngëtari i muzikës tallava, Muharrem Ahmeti kaloi një gjendje shumë të rëndë shëndetësore. Siç u tha gjerësisht në media, ai pësoi një goditje të fortë në zemër.

Miku i tij, Kristian Xhaferraj bëri me dije se Ahmeti është gjallë, në jetë, por në gjendje të rënduar. Ai gjithashtu tha se këngëtari ka nevojë për lutjet dhe mbështetjen tonë.

Mirëpo, si për ironi të fatit, Muharrem Ahmeti dukej se e kishte ndier vështirësinë nëpër të cilën do të kalonte. Ai ka shpërndarë disa foto me thënie tepër domoethënëse në Instagram.

Në njërën prej tyre thuhet:

Kur sprovat dhe fatkeqësitë të mbulojnë, mos harro se Zoti në ato momente po të pastron dhe lartëson. Duhet vetëm pak durim për ta kaluar provimin. Më pas vijnë lehtësimet dhe mirësitë e panumërta”.

Kjo thënie është publikuar më 16 shtator në Instagramin e këngëtarit, i cili numëron jo pak por plotë 44 mijë ndjekës.