JOQ Albania
Home

Horoskopi për ditën e enjte, ja çfarë parashikojnë yjet sot për të gjitha shenjat
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 03/10/2019 1:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 3 tetor 2019, që JOQ Albania sjell për ju.

Dashi

Mërkuri lëviz në sektorin tuaj solar duke udhëhequr kështu botën tuaj intime, pra kjo është një ditë e mirë për të punuar me veten dhe tërheqjen që keni ndaj tabuve apo gjerave të fshehura. Ngjarje të tjera të tjera në këto pjesë të jetës pritet të vijnë me vazhdimin e tetorit.

Ju jeni një person që është shumë perceptues dhe i aftë që t’i anashkaloni gjërat sipërfaqësore për të hyrë drejt e në zemër të çështjes dhe kjo tipar tani është e theksuar.

Ky cikël do të zgjasë më shumë se zakonisht,  deri më 9 dhjetor. Ju mund të jeni mjaft të zënë duke menduar për çështje më të thella ose trajtimin e çështjeve të kontabilitetit. Mërkuri këtu ndihmon gjithashtu për të sjellë më shumë objektivitet ndaj ndjenjave të ndërlikuara dhe me rrënjë të thella dhe ndaj situatave komplekse.

Demi

Me Mërkurin që lëviz në sektorin e marrëdhënieve, personat e kësaj shenje do të shkëlqejnë në komunikimin me të tjerët në javët që vijojnë.

Të tjerve duket se u pëlqen që të rindërtojnë procesin tuaj të të menduarit dhe edhe nëse nuk merrni gjithmonë këshillat e tyre, mund të përfitoni nga reagimet e tyre.

Ju jeni më të prirur t’i peshoni të mirat dhe të këqijat, të negocioni dhe të diskutoni çështje. Ky është një ushtrim i shkëlqyer mendor, por do të ketë shumë raste gjatë këtij cikli që do thoni gjëra që ju vinë nga ‘koka’ dhe jo nga zemra dhe kjo do të sjellë rezultate të përziera!

Duket se keni një nevojë më të fortë për stimulim intelektual përmes të tjerëve deri më 9 dhjetor, dhe shpesh mund të kërkoni dikë me të cilin të ndani idetë tuaja dhe proceset e vendimmarrjes. Kjo është një periudhë potencialisht aktive për të njohur me të vërtetë njerëz të rëndësishëm (ose një person të rëndësishëm) në jetën tuaj.

Binjakët

Ndërsa tetori avancon, personat e kësaj shenje, do të shohin një rritje të aktivitetit në rutinat e përditshme, punë dhe vete-përmirësim. Kjo është një kohë shumë e mirë për të organizuar punën dhe vendin ku punoni, si dhe për të kërkuar informacion që do t’ju ndihmojë që të përmirësoni shëndetin, zakonet dhe rutinën tuaj të përditshme.

Është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të lexuar dhe shkruar. Mundohuni të përvetësoni sa më shumë informacion që të jetë e mundur por gjithashtu mos harroni problemet e vogla dhe detajet.

Prezenca e Mërkurit do ju japë një dorë për t’u kushtuar vëmendje detajeve, analizave dhe organizimeve.

Gaforrja

Prezenca e Mërkurit do t’i inkurajojë personat e kësaj shenje që të ndajnë sa më shumë ide dhe të krijojnë gjëra të bukura.

Ndërsa ditët e tetorit kalojnë, dëshira juaj për t;u dëgjuar e parë do të rritet ndjeshëm. Fokusi juaj pritet që të jetë i fortë tek fëmijët, romanca, argëtimi si dhe kalimi i një kohe cilësore.

Prania e Mërkurit deri më 9 dhjetor do ju ndikojë për mirë tek inteligjenca krijuese dhe për shprehjen e ideve tuaja në mënyra më inovative dhe dinamike.

Njerëzit mund të fillojnë të interesohen rreth inteligjencës dhe mendjes suaj, ose ju keni nisur të rrini me persona që janë veçanërisht interesantë. Ky cikël duket se krijon një rrjedhë të përgjithshme më të lehtë të komunikimit dhe një përqendrim mendor në kënaqësi, argëtim, romancë, argëtim dhe kreativitet. Ju jeni më të prirur të luani lojëra, të merrni disa rreziqe me komunikimet tuaja, të bëni shaka, të mendoni ose të analizoni jetën tuaj dashurore dhe të shprehni hapur afeksionin me fjalë.

Luani

Sot, planeti i të dërguarit Merkur  fillon tranzitin e tij në sektorin e grafikut tuaj diellor që rregullon punët e zemrës, shtëpinë dhe familjen.

Mërkuri do të qëndrojë këtu për më gjatë se zakonisht,  deri më 9 dhjetor. Javët në vazhdim ka të ngjarë të jenë mjaft të zëna në jetën tuaj personale ose me familjen. Mund të ketë më shumë aktivitete në frontin e shtëpisë ose mësime të vlefshme nga të dashurit tuaj.  Sidomos kur përparon tetori, ka të ngjarë të ketë një përqendrim më të fortë në tradita, siguri dhe shtëpinë në jetën tuaj.

Ju jeni gjithashtu më të aftë të shpreheni me njerëzit më të afërt me ju. Ndoshta nuk e ndjeni nevojën për të arritur dhe për t’u lidhur me njerëz të panjohur, duke preferuar të lidheni me familjen dhe të dashurit.

Ky është një moment përgjithësisht i mirë për fillimin e projekteve të reja afatgjata. Edhe kështu, Mërkuri do të tërhiqet më vonë (më 31) në të njëjtin sektor, mbase duke bërë një rivlerësim, rimendim ose vonesë në projektet e filluara nga mesi i tetorit dhe më gjerë.

Virgjëresha

Mërkuri është planeti juaj sundues dhe gjithmonë ndihmon kur harmonizohet me shenjën tuaj, ju merrni një nxitje të këndshme.

Ky tranzit fillon do t’ju ndihmojë që të lidhni kontakte me njerëz dhe t’i vini gjërat në vijë. Jeta juaj sociale pritet të përmirësohet dhe të jetë më mirë se më parë.

Të qenurit në kontakt me të tjerët mund t’ju sjellë dhe disa mundësi të mira.

Sidoqoftë, mund të mos keni kohë të mjaftueshme (ose ndoshta interes) për studim të thelluar ose përqendrim gjatë këtij cikli. Ky trend është më i mirë për t’ju lidhur me informacione, ide dhe interesa të reja. Ju jeni në një pozicion të jashtëzakonshëm për të ‘ndjerë ‘ide dhe situata të reja, për përmirësimin e komunikimit tuaj me të tjerët dhe për marrjen e këshillave dhe informacioneve të dobishme.

Peshorja

Personat e kësaj shenje po mendojnë gjithnjë e më tepër për çështje të punës gjatë kësaj periudhe. Kjo është jë kohë e mirë që të mendoni për përmirësime në qëllimet që keni në biznese apo financa.

Në javët në vazhdim, do ta vini më shumë theksin tek mbajtja e status quo-së, kultivimi i durimit dhe punën në ndërtimin e burimeve tuaja.

Me praninë e Mërkurit, është koha që të bëni disa plane të detajuara. Ky është gjithashtu një nga ciklet më të mira të Mërkurit për ndërtimin dhe rritjen e talenteve tuaja natyrore. Është një kohë e shkëlqyeshme për t’u përqendruar në çështje që vërtet kanë nevojë për vëmendje, pasi ka më pak të ngjarë të shpërqendroheni. Ju jeni të tërhequr nga informacioni i dobishëm dhe mësimi praktik.

Akrepi

Mërkuri zhvendoset në shenjën tuaj sot, dhe ritmi i jetës tuaj rritet. Ndërsa tetori përparon, do të ndiheni gjithnjë e më të lidhur dhe të angazhuar.

Është një kohë për të marrë më shumë vendime ekzekutive, pasi ju jeni më pak të prirur të kërkoni reagimet e të tjerëve gjatë këtij cikli që zgjat deri më 9 dhjetor.

Ju e mbani veten të zënë dhe dëshironi më shumë larmi dhe lëvizje në jetën tuaj tani. Jeni të hapur për ide dhe interesa të reja, dhe fjalët tuaja kanë më shumë ndikim se zakonisht. Po ashtu, vendimet tuaja vijnë më lehtë dhe spontanisht. Mund të jeni një magnet miqsh në këtë kohë me sundimtarin në sektorit tuaj social tani në shenjën tuaj. Keni gjithashtu një dëshirë më të fortë për të shprehur veten duke folur rreth atyre që u vinë nga mendimet.

Shigjetari

Hëna e kalon ditën në shenjën tuaj, duke stimuluar një vetëdije më të fortë për ndjenjat tuaja që mund të duken më urgjente se zakonisht!

Mërkuri shkon në sektorin tuaj të intimitetit, megjithatë, duke mbyllur një cikël komunikimi. Është një kohë e shkëlqyeshme për të vlerësuar ose rivlerësuar projektet dhe interesat e fundit. Mund ta gjeni veten duke vënë gjërat përpara për një projekt apo studim. Mund të jetë koha për të kërkuar mbrapa, pas jush, ose brenda përgjigjeve.

Ju keni më pak të ngjarë të kërkoni këshillat e të tjerëve në javët në vazhdim, por ata shpesh mund të kërkojnë tuajat! Është një kohë e mirë për soditje, meditim, hulumtim dhe punë ose studim prapa ‘kuintave’. Ju mund të jeni pak më pak të arritshëm se zakonisht, dhe kjo tendencë mund të rritet shumë mirë ndërsa ditët kalojnë. Aftësitë e tua të vëzhgimit janë rritur pasi po e shihni botën nga një këndvështrim tjetër.

Bricjapi

Tranziti i Hënës në shenjën tuaj do të jetë i shkurtër por i rëndësishëm duke ju inkurajuar që të pushoni, përpunoni ose procesoni ngjarjet e fundit.

Ju po rishikoni nëpër ndjenjat dhe përvojat tuaja, dhe mund t’ju duhet shumë hapësirë për ta bërë këtë. Gjithsesi, Mërkuri hyn sot në sektorin tuaj shoqëror, ku do të kalojë tranzit për shumë javë përpara. Ju jeni duke e zhvendosur fokusin tuaj në rrjetëzim, bashkësi, jetën tuaj sociale, qëllimet e lumturisë dhe projekte dhe shkaqe të veçanta. Kjo prirje rritet ndërsa kalojnë ditët e tetorit, dhe shenjat e para të saj po ndodhin tani.

Ju po mendoni më shumë për përmbushjen e qëllimeve të lumturisë, bërjen e kontakteve dhe arritjen e njerëzve me të njëjtën mendje si ju. Ka të ngjarë të kënaqeni veçanërisht dhe të përfitoni nga ndarja e ideve me miqtë dhe bashkëpunëtorët tuaj . Do të jeni në kërkim të një shoqërie më interesante gjatë këtyre ditëve.

Ujori

Dita e sotme është perfekte për të shijuar pak qetësi larg nga presionet. Hëna e kalon ditën në sektorin tuaj shoqëror, duke u përafruar me Jupiterin e lumtur atje. Ju mund të përjetoni një lidhje të veçantë me një mik apo grup. Gjithashtu sot, fillon një cikël i Mërkurit, dhe ai ka tendencë të kthejë vëmendjen tuaj më shpesh tek qëllimet afatgjata dhe përgjegjësitë aktuale.

Idetë ose këshillat tuaja mund të jenë më të kërkuara në javët në vazhdim. Zgjuarsia dhe njohuritë tuaja ju ndihmojnë të përparoni gjatë këtij cikli. Ose, po merrni informacione veçanërisht të vlefshme që ju ndihmojnë më tej qëllimet tuaja ose përmirësimin e karrierës dhe biznesit tuaj. Mendimi juaj është veçanërisht i orientuar drejt qëllimit praktik në këtë kohë. Ashtë koha për të bërë lista me qëllime dhe për t’i ndjekur ato!

Peshqit

Gjatë ditës së sotme mund të shijoni një vëmendje të veçantë. Gjithashtu sot, Mërkuri futet në ‘shtëpinë’ tuaj të nëntë diellore për një qëndrim të zgjatur.

Ndërsa ditët e tetorit kalojnë, do të shihni një prirje të veçantë në jetën tuaj që inkurajon nevojën tuaj për ndryshimin e ritmit, përvojat përtej zakonshme dhe të përditshme, dhe urinë për të mësuar.

Ky tranzit i Mërkurit është vetëm fillimi, duke stimuluar kureshtjen tuaj, dhe ndoshta edhe një shqetësim mendor gjithashtu.  Ky është një cikël i mirë për komunikimet, megjithëse është më mirë për interesa dhe motivim personal sesa për t’u kushtuar vëmendje detajeve ose punëve praktike.

Ju jeni pak më shpresëdhënës dhe optimistë, si dhe spontanë dhe të lirë me idetë dhe mendimet tuaja. Keni fuqinë për të frymëzuar dhe ndihmuar të tjerët me fjalët ose inkurajim.

Ju po kërkoni qëllimin prapa asaj që po mësoni, dhe jeni veçanërisht intuitiv dhe vizionar në këtë kohë.

Burimi:Cafe Astrology|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania