JOQ Albania
Home

Mourinho përgatit rikthimin si trajner, nuk do e besoni cilin ekip mund të drejtojë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 02/10/2019 17:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mourinhos i mungon futbolli dhe trajneri portugez e ka shprehur hapur. Pas shkarkimit nga stoli i Manchester United, Mou është i papunë dhe mezi pret një aventurë të re.

Së fundmi i është ndezur një dritë jeshile dhe ai mund të rikthehet në Premier League. 56-vjeçari shfaqur si favorit për të zëvendësuar Mauricio Pochettinon te Tottenham Hotspur.

Ky i fundit është nën presion të madh pas humbjes së thellë prej 2-7 në shtëpi nga Bayern Munich në Ligën e Kampionëve dhe largimi duket shumë pranë

SportNation.bet shkruan se Jose Mourinho është njeriu më i pëlqyer për të pasuar argjentinasin në stolin e ekipit londinez. Ky do ishte një rikthim për portugezin në Premier League pasi më parë ka drejtuar aty Chelsean dhe Manchester Unitedin.