JOQ Albania
Home

EKSKLUZIVE/ Pamje nga spitali ku është shtruar këngëtari shqiptar, miku i tij: Është gjallë!
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02/10/2019 11:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Këngëtari i njohur i muzikës tallava, Muharrem Ahmeti po kalon momente sikleti e tensioni. Ai është shtruar me urgjencë në spital ditën e djeshme.

Ai dyshohet se ka kaluar një atak kardiak dhe ndodhet në gjendje jo të mirë shqndetësore. Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe një prej miqve më të mirë të Ahmetit, Kristian Xhaferaj.

Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, Xhaferaj bën me dije se Muharremi është gjallë, duke përgënjeshtruar çdo thashethem në lidhje me ekzistencën e tij. Më tej, pa dhënë detaje të shumta, Kristiani bën me dije se këngëtari shumë i dashur ka nevojë për lutjet tona.

Ai shkruan:

Pershendetje te gjithve Shok koleg te vllait ton Muharrem ahmeti esht e pamundur ti pergjigjem cdo njeriut prej jush kam mbi 700 telefonata vertet ka kaluar nje gjendje te rend Shendetsore por esht GJaLL i lutem te gjithve Atyre shok qe postojn (Fake info) gjera jo te verteta ti fshin Sepse nuk jan te verteta Vllai jon ka nevoj per lutjet tona qe gjendja e tij te behet me mir Me respekt kristi”

Në redaksinë e JOQ.al kanë mbarritur pamje nga ambientet e spitalit ku ndodhet i shtruar Ahmeti dhe një infermiere e re që kujdeset për të. Ne i urojmë shërim sa më të shpejtë bilbilit të muzikës tallava.