JOQ Albania
Home

Deputeti i bën propozimin e veçantë Alesia Bamit: Hajde me mua të bëhesh ministre
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02/10/2019 10:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nuk kanë të ndalur bëmat dhe deklaratat e kryetarit të Partisë Koservatore, Kujtim Gjuzi. Këtë herë, pasi “gjuajti” live “ballkonin” e missit shqiptar, Silvana Bushati, u ndal tek Alesia Bami.

Gjuzi ndërkohë që jepeshin reklamat në të njëjtin emision sportiv i ka bërë ofertën e jetës, edhe bukuroshes së ekranit. Kjo e fundit gjatë transmetimit i ka treguar moderatorit, Edi Manushi, se gjatë pjesës së publicitetit deputeti e ka ftuar t’i bashkëngjitet partisë Konservatore, sepse shumë shpejt do të jetë në qeveri.

Ai mësohet t'i ketë thënë se e gjithë qeveria do të jetë nën moshën 33 vjeç dhe se në vitin 2021 Edi Rama do të lejë pushtetin.

Gjuzi dyshohet të jetë shprehur:

E gjithë qeveria do të jetë poshtë 33 vjeç. Në 2021 do ta lejë Partia Socialiste, s’ka ku shkon”.

Siç duket, Gjuzi ia ka vënë syrin Bamit për ta bërë ministre në qeveri.