JOQ Albania
Home

Champions/ Bayerni “tërmet 7 ballë” ndaj Tottenhamit, fitojnë Juventusi e City
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 01/10/2019 22:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Janë mbyllur ndeshjet e luajtura sonte dhe të vlefshme për xhiron e dytë në grupet e Champions League. Surpriza e mbrëmjes ka qenë padyshim Bayerni i Mynihut që ka fituar në transfertë 2-7 ndaj Tottenhamit.

Ndërkaq, në sfidat e tjera, bie në sy fitorja e Juventusit 3-0 ndaj Leverkusenit në shtëpi apo edhe triumfi në transfertë i PSG-së 0-1 ndaj Gallatasarait me gol të Mauro Ikardit.

Fitore e vështirë edhe për Manchester Cityn në shtëpi 1-0 ndaj kroatëve të Dinamo Zagreb. Ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve të luajtura sonte: