JOQ Albania
Home

Vajza nga call centeri shqiptar telefonon italianin, ai e degjeneron keq
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01/10/2019 12:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të rinjtë shqiptarë duket se i janë futur më seriozisht seç duhet punës në call center. Ka shumë prej tyre që kalojnë vitet e studimit dhe financohen duke punuar në këto vende, por edhe të tjerë që mbajnë familjet me këtë punë.

Në rrjet po qarkullon biseda mes një të reje shqiptare, e cila telefonon një italian dhe kërkon t'i japë atij më shumë informacion në lidhje me investimet në bursë. Vajza është duke bërë punën e saj, por italiani nuk shfaq as interesin më minimal.

Ajo i sugjeron t'i ofrojë vetëm pak më shumë detaje në lidhje me investimet në bursë, por italiani kundërshton një herë, e ndërsa sheh insistimin e vajzës, ai i kthen një përgjigje harbute. Ai i bën me dije se nuk ka para për të investuar, por shqiptarja vijon me punën e saj.

Në video-incizimin që po qarkullon gjerësisht, dëgjohet të thuhet:

Nuk kam para për të investuar zonjë. Nuk më intereson. Është si të më japësh informacion mbi një makinë, kur nuk kam patentën. Ç'k*rin të bëj me makinën? Po të them që s'kam para e më thua të të dëgjoj. Mund të më flisni dhe për tamponin, por nuk më vijnë mensturacionet zonjë. Mund të dëgjoj se si funksionon tamponi, por nëse s'kam mensturacionet, ku ta fus? Në b*thë? Faleminderit!”